Charakterystyka tabletów hybrydowych

W produkcji tabletów hybrydowych będących przenośnymi komputerami o zwiększonej funkcjonalności, liderem stała się marka Lenovo. Dostępne w sprzedaży modele Lenovo ThinkPad Yoga 12 czy ThinkPad Yoga 14  cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów poszukujących sprzętu komputerowego, którego rozwiązania technologiczne łączą funkcjonalność laptopów i tabletów.  Ze względu na spełnienie wymaganych standardów popularność zdobyły również  hybrydy HP Elite x2 1011 G1.

Cechą charakterystyczną laptopów hybrydowych jest zwiększenie funkcjonalności klasycznego komputera przenośnego poprzez wbudowanie odpinanego ekranu wyposażonego w niezbędne do samodzielnej pracy elementy takie jak procesor, bateria, pamięć RAM czy dysk twardy

fot. dell.com

Nie są tak lekkie i poręczne jak chociażby Dell Venue 11 Pro, mają jednak kilka dodatkowych, wyłącznych dla laptopów możliwości (więcej: http://mobilehardware.pl/2015/04/dell-venue-11-pro-profesjonalny-tablet-biznesowy/).

Cechą charakterystyczną tych coraz bardziej poszukiwanych i popularnych urządzeń jest zwiększenie funkcjonalności klasycznego komputera przenośnego poprzez wbudowanie odpinanego ekranu wyposażonego w niezbędne do samodzielnej pracy elementy takie jak procesor, bateria, pamięć RAM czy dysk twardy. Tak rozbudowana konstrukcja pozwala na pełnienie przez urządzenie dwóch funkcji: laptopa i po odpięciu ekranu dotykowego ? tabletu. O najwyższej jakości tego rodzaju urządzeń decyduje zastosowanie w ich budowie najnowszej generacji procesora Intel Core, którego walorem jest się wyjątkowa oszczędność i wydajność.