Czym Toughtbook różni się od innych laptopów?

Firma Panasonic oferuje laptopy Toughtbook, które są swoistym zaprzeczeniem panującej obecnie tendencji na miniaturyzację komputerowych podzespołów (więcej do poczytania tutaj : http://www.panasonic.com/business/toughbook/laptop-computers.asp). Są to duże i bardzo ciężkie komputery przenośne produkowane jako limitowana seria.

Firma Panasonic oferuje laptopy Toughtbook, które są swoistym zaprzeczeniem panującej obecnie tendencji na miniaturyzację komputerowych podzespołów

fot. panasonic.com

Czym jednak różnią się od standardowych laptopów Asus Pro, Lenovo Essential czy modeli innych marek? Toughtbook z powodzeniem można nazwać komputerami pancernymi. Najnowsze podzespoły znalazły się tutaj bowiem w walizce, którą wykonano ze stopu aluminium oraz magnezu. Taka obudowa niewiele ma wspólnego nie tylko z wieloma komercyjni laptopami HP czy Asus, ale także z modelami z wytrzymałych serii biznesowych. Laptopy Toughtbook nie zostaną zniszczone nawet przy bardzo silnym uderzeniu.

Ich kolejną zaletą jest bardzo wytrzymała bateria. Standardowe laptopy Lenovo, HP, Dell czy Fujitsu bez ładowania baterii działają kilka godzin. Modele biznesowe o mogą pracować na naładowanej baterii nieco dłużej. Komputery z limitowanej serii Panasonic są zaś w stanie pracować bez ładowania nawet? 18 godzin.