Fujitsu LifeBook

Fujitsu to producent, który przyzwyczaja nas do niecodziennych rozwiązań. Doskonałym przykładem na to jest najnowszy laptop Fujitsu LifeBook ? model T935. Komputer ten to stylowe połączenie ultrabooka z funkcjami tabletu.

Fujitsu to producent, który przyzwyczaja nas do niecodziennych rozwiązań

fot. fujitsu.com

Wytrzymała aluminiowa obudowa z pokrywą ze stopów magnezu doskonale zabezpiecza wnętrze komputera przed niepożądanymi zjawiskami. Obracana matryca o wymiarach 13,3 cala pozwala na wygodną prezentację treści. Jasność tej matrycy osiągająca aż 350 cd/m? pozwala swobodnie korzystać z komputera nawet w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu. Wytrzymała bateria pozwala na wydajną pracę nawet do 9 godzin z dala od zewnętrznego źródła zasilania. Dane do komputera można wprowadzać nie tylko za pośrednictwem klawiatury. Wbudowane oprogramowanie pozwala na rozpoznawanie pisma ręcznego, a tekst można wprowadzać za pomocą rysika.

Komputer ten powstał z myślą o zastosowaniach biznesowych. Dlatego też zastosowano w nim wysokie standardy zabezpieczania przetwarzanych danych. Komputer posiada czytnik linii papilarnych gwarantujący bezpieczny dostęp do urządzenia. Dane są szyfrowane za pomocą technologii OPAL. Urządzenie wraz z akumulatorem waży zaledwie 1,6 kg i znacznie ułatwia to mobilna pracę z nim. W komputerze zastosowano wbudowany moduł do obsługi połączeń 4G/LTE. Fujitsu LifeBook S935 został wyposażony w dobrej jakości kamerę internetową oraz dwa mikrofony. Cechy te czynią z niego doskonałe narzędzie do prowadzenia telekonferencji.

Sercem urządzenia jest mobilny procesor Intel Core i7-5600U posiadający 4 MB szybkiej pamięci podręcznej. Procesor ten jest taktowany z prędkością 2.6 GHz. Częstotliwość tę można zwiększyć nawet do 3,2 GHz. W Fujitsu LifeBook S935 można zainstalować maksymalnie 8 GB pamięci RAM taktowanej z prędkością 1600 MHz. Dane mogą być przechowywane na szybkim dysku SSD o pojemności 320 GB posiadającym 8 MB pamięci podręcznej.

Lekki, wytrzymały, wydajny, elegancki. To tylko niektóre z superlatyw jakimi można określić ten produkt Fujitsu. Narzędzie to będzie prawdziwą chlubą każdego posiadacza, niezależnie od segmentu w jakim pracuje.

Komputer został doskonale przystosowany do pracy mobilnej również poprzez wyposażenie go w doskonałe anteny sygnałów sieci bezprzewodowych. W modelu zainstalowano dwie dwupasmowe anteny WLAN, dwie UMPTS/LTE oraz antenę Bluetooth wspólną z WLAN. Konfiguracja taka sprawia, że komputer nie traci dostępu do sieci. Pomimo wbudowanych anten WLAN nie zrezygnowano w nim z rozwiązań LAN. Komputer posiada wysuwane złącze RJ45, a wbudowana karta sieciowa obsługuje standardy 10/100/1000.