HP Elite x2 1011

HP Elite x2 1011 to hybrydowy zestaw autorstwa HP. Firma zrealizowała swoją wizję komputera hybrydowego poprzez oddzielenie dwóch elementów zestawu. Klawiatura i ekran łączą się, gdy zachodzi taka potrzeba, w przeciwnym wypadku mamy do czynienia z funkcjonalnym tabletem. Matryca zastosowana w x2 1011 została wykonana w technologii IPS poprawiającej odzwierciedlenie kolorów i znacznie poprawiającej kąty widzenia. Zastosowany ekran wyświetla obraz w rozdzielczości aż 1920 na 1080 pikseli i ma przekątną wynoszącą zaledwie 11,6 cala. To niewielkie urządzenie, funkcjonalne i wytrzymałe, a zatem mobilne i łatwe w transporcie.

HP Elite x2 1011 to hybrydowy zestaw autorstwa HP

fot. hp.com

HP Elite x2 1011 to w każdym możliwym aspekcie rozwiązania bezprzewodowe. Hybryda w ten sposób łączy się ze stacją dokującą, drukarkami, zewnętrznym wyświetlaczem. Bezprzewodowość urządzenia jest tak zaawansowana, że nawet ładowanie akumulatorów odbywa się z użyciem technologii bezprzewodowej. Po chwili spędzonej w towarzystwie tej bezprzewodowej hybrydy ciężko jest wrócić do starszych technologii.

Hybryda HP to nie tylko ciekawe połączenie tabletu i laptopa. To również wytrzymały na trudne warunki towarzysz podróży. Konstrukcja komputera została stworzona z myślą o spełnieniu wymogów MIL-STD 810G (więcej: https://en.wikipedia.org/wiki/MIL-STD-810). To wojskowa norma zakładająca użytkowanie komputera w naprawdę ekstremalnych warunkach.

HP Elite x2 1011 jest komputerem dedykowanym zastosowaniom biznesowym. Urządzenia tej klasy mają zwykle podniesione standardy bezpieczeństwa. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku modelu x2 1011. Komputer został wyposażony w moduł TPM i czytnik linii papilarnych. Ogromna część zabezpieczeń jest również realizowana software’owo z użyciem dedykowanego oprogramowania HP.

Silnikiem komputera jest silny procesor Intel Core M-5Y71. Posiada on zintegrowany układ graficzny HD Grapihics 5300 i jest taktowany z częstotliwością od 1,2 GHz do 2,9 GHz. Zmiany częstotliwości taktowania uzależnione są od zapotrzebowania na moc obliczeniową komputera. Komputer korzysta z 8 GB pamięci RAM i zainstalowano w nim bardzo szybki i jednocześnie pojemny dysk SSD o pojemności aż 512 GB. Obie części komputera wyposażone są we własne baterie. Tablet posiada wydajną i pojemniejszą z nich. Jej pojemność wynosi 33 Wh. Część klawiaturowa wyposażona jest w mniejszy akumulator o pojemności 21 Wh. Pomimo rozbudowanych możliwości komunikacji bezprzewodowej, zarówno w tablecie jak i jego klawiaturowym rozszerzeniu znajdziemy sporo gniazd komunikacyjnych zdolnych do nawiązania interakcji z urządzeniami nieobsługującymi najnowszych technologii.

Komputer został również doskonale przystosowany do zadań multimedialnych, takich jak prowadzenie wideokonferencji. Wyposażony w dwie kamery, jedną z nich wykorzystuje do prowadzenia konferencji, z drugiej korzysta podczas robienia zdjęć czy kręcenia filmów.

Hybryda HP to produkt cechujący się wysoką ceną. W przypadku tego komputera jego cena idzie w parze z jakością wykonania i użytymi rozwiązaniami technicznymi. Całość robi doskonałe wrażenie i stanowi doskonałe narzędzie pracy.