HP EliteBook 820 – mały laptop o dużych możliwościach

Firma HP wypuściła na rynek serię udanych laptopów, którym punktem wspólny jest ładny wygląd i poręczność. Model EliteBook 820 również spełnia te kryteria.

Firma HP wypuściła na rynek serię udanych laptopów, którym punktem wspólny jest ładny wygląd i poręczność

fot. hp.com

Ma on typową dla tej rodziny obudowę o opływowych, zaokrąglonych kształtach, do jej zbudowania wykorzystana stop magnezu. Jej powierzchnia w kolorze srebrno-czarnym, jest odporna na zabrudzenia takie jak np. odciski palców, co jest jej bardzo dużym plusem. Często bardzo ładne komputery wyglądają znacznie gorzej niż by mogły wyglądać, właśnie przez to że w trakcie użytkowania, stają się pokryte odciskami palców.

Mimo metalowej obudowy, HP EliteBook 820 waży nieco ponad 1,5 kg (więcej parametrów tutaj), więc można powiedzieć że jest dosyć lekki, nie jest to wybitny wynik, na rynku znajdziemy wiele lżejszych laptopów. Jednak zdecydowanie 1,5 kg wagi nie powinno być dla nikogo wyzwaniem, co sprawia że ten komputer łatwo jest przenieś w teczce lub w plecaku, nie odczuwają w ogóle że on się tam znajduje.

Normą w firmie HP staje się umożliwienie łatwego dostępu do podzespołów wewnętrznych, bez potrzeby użycia dodatkowych narzędzi, np. śrubokręta. Prosty mechanizm suwakowy doskonale  się w tej roli. Jeśli się już z nim uporamy, co w zasadzie nie jest zbyt trudne, będziemy mieli dostęp do dwóch gniazd pamięci RAM i dysku twardego.

Po bokach laptopa zostały rozlokowane wszystkie złącza, z lewej strony znajdziemy: gniazdo blokady Kensingtona, VGA, port USB w wersji 3.0 i czytnik SmartCard. Z prawej strony będzie to: port dokowania, gniazdo zasilania, dwa porty USB w wersji 3.0, gniazdo audio oraz DisplayPort. Z tyłu laptopa nie znajdziemy żadnych złączy, inżynierowie HP chcieli zapewne, żeby w HP EliteBook 820 wszystkie funkcjonalności były pod ręką użytkownika.

Do kontrolowania pracy naszego laptopa, będziemy mieli klawiaturę typu Chiclet (więcej: https://en.wikipedia.org/wiki/Chiclet_keyboard), manipulator punktowy oraz płytkę dotykową. Wszystkie one działają w bardzo dobry sposób, są dobrze skalibrowane i umożliwiają precyzyjną pracę. Warto zauważyć że do manipulatora punktowego dołączone są dwa przyciski, umiejscowione nad płytką dotykową, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, znacznie ułatwiającym korzystanie z tego urządzenia.