HP EliteBook 840

HP EliteBook 840 to kolejny model linii, w skład której wchodzą również modele oznaczone numerami 820 i 850. Utrzymana w kolorach czerni i srebra obudowa o charakterystycznych zaokrąglonych kształtach, jest podobna we wszystkich modelach. Podobnie jest z użytymi materiałami. Stopy magnezu dają odpowiednią sztywność obudowie, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej wagi. Modele z tej serii różnią się głównie wielkością. Model 840 to laptop z 14 calową matrycą. Jego waga zależy w dużej mierze od zastosowanej konfiguracji. Różni się też znacznie, jeśli zdecydujemy się na dotykową matrycę. W tym wypadku waga urządzenia wzrośnie z 1,58 kg do 1,78 kg. Biorąc pod uwagę mobilność urządzenia nadal są to wartości nieprzysparzające większych problemów.

HP EliteBook 840 to kolejny model linii, w skład której wchodzą również modele oznaczone numerami 820 i 850

fot. hp.com

Wnętrze HP EliteBook 840 to przede wszystkim silny procesor niskonapięciowy z rodziny Haswell. W zależności od modelu mogą to być procesory i3, i5 oraz najsilniejsze w tej grupie procesory i7. Procesor Core i7-4600U występujący w tych komputerach posiada 4 MB pamięci podręcznej i dwa rdzenie, które mogą być taktowane w zakresie od 2,1 GHz aż do 3,3 GHz. Obsługa wielowątkowości pozwala na pracę aż z czterema wątkami jednocześnie. Z procesorem zintegrowany jest układ graficzny Intel HD Graphics 4400. Jeśli jego możliwości są niewystarczające, w komputerze tym przewidziano możliwość instalacji osobnego układu graficznego. W tym wypadku będzie to karta dedykowana do urządzeń mobilnych – AMD Radeon HD 8750M wyposażona w 1 GB własnej pamięci typu GDDR5. Ultrabook może zostać wyposażony w maksymalnie 16 GB pamięci RAM taktowanej z częstotliwością 1600 MHz. Rolę pamięci masowej może pełnić kilka rodzajów dysków twardych. W zależności od potrzeb mogą to być wolniejsze jednostki o większej pojemności lub mniejsze, ultraszybkie dyski SSD.

HP EliteBook 840 (więcej: http://mobilehardware.pl/2015/06/dokladnie-taki-jak-powinien-byc-hp-elitebook-840/) jest wyposażony w szereg złączy powiększających jego możliwości współpracy z innymi urządzeniami. Znajdziemy tu 4 złącza USB w formacie 3.0, wyjście VGA, DispalyPort, LAN, wyjście audio oraz port dokujący. Ciekawostką w tym modelu jest zastosowanie przyłącza na dodatkowy akumulator o pojemności 60 Wh. Wraz ze standardowym akumulatorem o pojemności 50 Wh komputer może dzięki temu podwoić i tak już niemałe osiągi w czasie pracy na wewnętrznym zasilaniu. Standardowy akumulator pozwala na 13 godzin pracy.

Istotną cechą urządzenia mobilnego towarzyszącego nam w codziennej pracy jest poziom hałasu generowany przez komputer obciążony obliczeniami. W przypadku EliteBook 840 układ chłodzenia pracuje nie tylko wydajnie, ale również niezbyt głośno nawet przy najcięższych zadaniach.