HP Spectre Pro x360 – Przyjaciel z rezerwą mocy  

Na rynku mamy dostępnych bardzo wiele kompaktowych laptopów, ale żaden z nich nie jest choć w połowie tak funkcjonalny jak HP Spectre X360. Komputer amerykańskiego giganta informatyki miał być odpowiedzią na Lenovo Yoga i patrząc na wyniki sprzedaży – obydwie marki idą łeb w łeb. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że HP Spectre x360 został przyjęty bardzo ciepło, zwłaszcza przez środowisko biznesowe (http://laptopybiznesowe.com.pl/hp-spectre-pro-x360-konkurencja-dla-macbooka-pro-czy-lenovo-thinkpad-yoga/). 

Wyposażenie wewnętrzne

Na rynku mamy dostępnych bardzo wiele kompaktowych laptopów, ale żaden z nich nie jest choć w połowie tak funkcjonalny jak HP Spectre X360

fot. hp.com

Komputer napędzany jest procesorem Intel Core i7 z rezerwą mocy. Laptop może więc pracować na kilku oprogramowaniach jednocześnie i w momencie największego obciążenia procesor zwolni zapasy mocy, aby ustabilizować pracę platformy. Warto zwrócić uwagę na dużą ilość pamięci operacyjnej RAM – dostępnych jest aż 32GB DDR III, co ma istotny wpływ na stabilność komputera. Producent wyposażył model w wiele systemów zabezpieczeń. Zapewnił szyfrowanie danych TPM oraz oczywiście czytnik linii papilarnych.

Moc nie okiełznania

Komputer pomimo swojej dedykowalności jest bardzo wydajny. Trudno znaleźć oprogramowanie, który sprawiłoby problem temu komputerowi. Decydując się na jego zakup trzeba się liczyć z tym, że będzie on nam służył przez przynajmniej kilka lat. HP Spectre x360 to odpowiedź na Lenovo Yoga 460 i jak na razie – radzi sobie bardzo dobrze.

Co sądzicie o Spectre x360? Posiadacie takie urządzenie?