HP ZBook 17 – Gladiator

Osoby szukające najlepszej stacji roboczej zamkniętej w obudowie laptopa powinny zainteresować się HP Zbook 17. Ten duży, 17 calowy notebook skrywa w sobie cechy rasowej platformy gamingowej, a w dodatku bije na głowę większość … tradycyjnych stacji roboczych (więcej przeczytasz tutaj). Czy HP Zbook to w istocie najlepsza, mobilna stacja robocza na świecie? Mobilna pewnie nie, ale trudno o laptopa z lepszym wyposażeniem wewnętrznym, niż HP ZBook 17.

Spójrz, co mam w środku

Osoby szukające najlepszej stacji roboczej zamkniętej w obudowie laptopa powinny zainteresować się HP Zbook 17

fot. hp.com

Komputer napędzany jest przez superszybki procesor Intel Xeon z funkcją Turbo Boost. Funkcja ta, to w zasadzie rezerwa mocy procesora. W momencie największego obciążenia komputera, procesor uruchamia rezerwy i urządzenie wraca do pełnej stabilności. HP ZBook 17 (więcej pod linkiem) pracuje na układzie graficznym nVidia GTX, a ilość zadeklarowanej pamięci RAM to aż 32GB. Producentom zależało na niezawodności komputera, dlatego zamontowano w nim pasywne chłodzenie, które w zasadzie jest niesłyszalne. 2TB dysk twardy pracuje w technologii hybrydowej, a USB 3.0 na dobre zastąpiło stary interfejs – USB 2.0.

Koszt? 20 000 złotych

Urządzenie dedykowane jest biznesmenom. Posiada szereg zabezpieczeń co skutkuje wysoką ceną końcową. Kosztuje niemal 20 000 złotych, ale zdaniem wielu to najlepsza stacja robocza na świecie. Szukając komputera typu All In One, trudno o lepszy model, niż HP ZBook 17.