Jak dbać o notebooka?

Notebooki spotykamy wszędzie bo i w wiele miejsc możemy je zabrać. Są lekkie, bardzo kompaktowe i nie sprawiają problemów w transporcie. Na ich zakup decyduje się coraz więcej osób, które cenią sobie mobilność, łatwą obsługę komputera i możliwość pracy bez dostępu do stałego zasilania. Dziś odpowiemy na często zadawane pytanie: Jak dbać o notebooki?

Uważaj na otoczenie komputera

Notebooki spotykamy wszędzie bo i w wiele miejsc możemy je zabrać

fot. lenovo.com

Notebooki zazwyczaj posiadają szczotkowaną powierzchnię, która lubi się pobrudzić. Aby nie doprowadzić do sytuacji, kiedy to poszczególne kanały na obudowie zalegają kurzem, warto wyczyścić stanowisko, pod którym ma się znajdować notebook. Laptopy, zwłaszcza o ciemnej obudowie bardzo szybko się brudzą. Wystarczy jeden podmuch wiatru, aby urządzenie zaczęło się przegrzewać z uwagi na zatkane wyloty powietrza.

Czyść notebooka regularnie

Nie chodzi nam oczywiście o wodę, gdyż notebooki jej szczególnie nie lubią. Codziennie, tuż po wyłączeniu komputera należy go przetrzeć dedykowaną ścierką. Kosztuje ona 12 złotych za całe opakowanie i bez problemu starczy na cały miesiąc. To bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy często podróżują ze swoim urządzeniem.

A co, jeśli pobrudzę?

W takiej sytuacji pozostaje już jedynie wizyta u specjalisty. Będzie ona kosztować od 50 do 150 złotych w zależności od stopnia zabrudzenia. Zachęcamy więc do oszczędności i dbania o notebooki w każdym aspekcie. To się zwróci pod postacią stabilnej i efektywnej pracy.