Laptopy hybrydowe nowinką na rynku komputerowym

Dość długo trwały prace nad stworzeniem komputera przenośnego o podwyższonej funkcjonalności, który mógłby pełnić rolę zarazem klasycznego laptopa i tabletu. Wielu producentów oferuje już w sprzedaży laptopy hybrydowe, które spełniają standardy postawione przez współczesną klientelę. Wśród nich czołową pozycję zajmuje marka Lenovo i HP. Wymagającego klienta z pewnością zainteresują modele Lenovo ThinkPad Yoga 12 czy ThinkPad Yoga 14, których konstrukcja bazuje na wykorzystaniu nowoczesnego procesora Intel Core. Równie dobrą ofertą jest już doceniony na  rynku komputerowym laptop hybrydowy HP Elite x2 1011 G1.

Dość długo trwały prace nad stworzeniem komputera przenośnego o podwyższonej funkcjonalności, który mógłby pełnić rolę zarazem klasycznego laptopa i tabletu

fot. toshiba.com

Konstrukcja hybrydowego laptopa aby mogła spełniać postawione oczekiwania musi bazować na odpinanym ekranie, który samodzielnie pełnić może funkcję tabletu z dotykową klawiaturą. Poprzez wbudowanie w ekran  urządzenia o wadze nie przekraczającej wymogów procesora, pamięci Ram, dysku czy dysku twardego czyli niezbędnych elementów do samodzielnej pracy po odpięciu go od klawiatury z powodzeniem spełni tego rodzaju potrzeby.