Lenovo E50-80 – zaawansowany i ponadpodstawowy

Notebook Lenovo E50-80 to jeden z popularniejszych produktów firmy Lenovo. Laptop dedykowany jest biznesmenom, którzy większą część swojego czasu spędzają na wyjazdach i potrzebują dobrego, sprawdzonego urządzenia mobilnego. Model E50-80 utrzymany jest w stylistyce ciemnej. Szczotkowana powierzchnia laptopa podnosi jego prestiż, a czerwone wstawki (linie) tuż pod touchpadem dodają charakteru i ciekawego wdzięku. Po rozpakowaniu i uruchomieniu laptopa naszym oczom ukaże się głębia obrazu z 15,6 calowego ekranu. Matryca monitora wykonana w technologii matowej chroni oczy użytkownika przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dzięki takiej matrycy urządzenie z powodzeniem da sobie radę w każdych warunkach pogodowych. Wyspowa klawiatura z programowalnymi klawiszami współpracuje z touchpadem. Sterowanie kursorem oraz przechodzenie z jednej aplikacji do drugiej jest proste i przyjemne.

Notebook Lenovo E50-80 to jeden z popularniejszych produktów firmy Lenovo

fot. lenovo.com

Konstrukcja Lenovo E50-80 nie jest wzmacniana, mimo tego laptop wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Ponadpodstawowe wyposażenie to nie wszystko czym zaskakuje nas E50-80. Sercem notebooka jest niskonapięciowy i bardzo wydajny procesor Intel Core ii5 z funkcją Turbo Boost. Funkcja TB uruchamia się w momencie największego obciążenia laptopa (więcej). Sprawdzi się podczas pracy z programami do obróbki zdjęć lub grafiki. Warto dodać, iż większość podzespołów jak chociażby karta graficzna (dedykowana AMD) jest energooszczędnych.

Procesor również nie pobiera dużego prądu. W notebooku zainstalowano 4GB pamięci operacyjnej RAM z możliwością rozbudowania do 16GB. Dysk HDD zapewnia szybkie przesyłanie danych i kopiowanie. Napęd optyczny DVD pozwala na nagrywanie oraz zgrywanie plików. Zdaniem wielu zupełnie niepotrzebny, choć w przypadku konieczności instalacji oprogramowania biurowego wskazany. Bateria standardowa – pozwala na 360 minut pracy z urządzeniem przy średnim obciążeniu. Jako, iż Lenovo E50-80 z założenia miał być urządzeniem mobilnym – bateria powinna w zasadzie spełnić oczekiwania użytkowników.

Producent wyraźnie postawił na prędkość przesyłania danych, dlatego wyposażył model w interfejs USB 3.0, który jest aż dziesięciokrotnie szybszy od standardu USB 2.0. Do komunikacji zastosowano kamerkę internetową o rozdzielczości 1.0 mpx oraz wbudowany mikrofon. Istnieje możliwość podłączenia laptopa do dużego ekranu poprzez wyjście HDMI. Notebook posiada również złącze stacji dokującej, co dla wielu może być zaskoczeniem. E50-80 jest nieźle zabezpieczony.

Posiada czytnik linii papilarnych oraz średni okres gwarancji. Waga całkowita to 2,36 kilograma – przy tej wielkości ekranu całkiem dobry wynik. Urządzenie jest kompaktowe i dobrze znosi transport. Nadaje się zarówno do biura, jak również do pracy w biegu. Kupując ten model nie trzeba nastawiać się na ciężką pracę urządzenia. Jest dedykowany mobilności i podczas zakupu warto o tym aspekcie pamiętać. E50-80 w swojej klasie cenowej zdecydowanie się wyróżnia i zdaniem wielu to nie tylko dobry, ale wręcz bardzo dobry model.