Lenovo ThinkPad T440 mobilnym urządzeniem biznesowym

Ze względu na zwiększoną funkcjonalność, wysokie osiągi, wytrzymałość obudowy na czynniki zewnętrzne a nawet pojemność akumulatora model laptopa Lenovo ThinkPad T440 uważany jest zarówno przez samych użytkowników jak i specjalistów w branży komputerowej za  wyjątkowo mobilne urządzenie biznesowe dedykowane przede wszystkim do codziennej pracy.

Ze względu na zwiększoną funkcjonalność, wysokie osiągi, wytrzymałość obudowy na czynniki zewnętrzne a nawet pojemność akumulatora model laptopa Lenovo ThinkPad T440 uważany jest zarówno przez samych użytkowników jak i specjalistów w branży komputerowej za  wyjątkowo mobilne urządzenie biznesowe dedykowane przede wszystkim do codziennej pracy

fot. lenovo.com

Obudowa zaproponowanego przez lidera w branży urządzeń biznesowych laptopa Lenovo ThinkPad T440 wykonana jest z włókna węglowego  a jego spód ze stopu magnezu. Wybór tego rodzaju materiałów gwarantuje odpowiednią wytrzymałość oraz odporność co jest wymogiem w przypadku tej klasy sprzętu komputerowego. W omawianym modelu producent zastosował ciekawe rozwiązanie w postaci specjalnych  kanalików, których zadaniem jest odprowadzenie płynów na zewnątrz w przypadku zalania powierzchni klawiatury.

Dla umożliwienia szybkiej łączności z innymi urządzeniami Lenovo ThinkPad T440 wyposażony został w wiele funkcjonalnych złączy, do których między innymi należą: 2 porty USB klasy 3.0, gniazdo VGA/D-Sub, DisplayPort, blokada Kensingtona, gniazda audio wejście/wyjście, czytnik kartSD/MMC oraz czytnik linii papilarnych.

Model laptopa biznesowego Lenovo ThinkPad T440 wyposażony został w cenioną przez użytkowników klawiaturę typu wyspowego z funkcją podświetlania. Tym razem producent zaproponował bardzie przemyślne i praktyczne rozwiązanie w zakresie podświetlania klawiszy. Światełka umieszczone w obudowie ekranu zastąpił system podświetlenia diodami LED (https://pl.wikipedia.org/wiki/Dioda_elektroluminescencyjna), które znalazły swoje miejsce  bezpośrednio pod klawiszami.

Podobnie jak w przypadku innych modeli laptopów biznesowych marki Lenovo, również w przypadku Lenovo ThinkPad T440 użytkownik ma do wyboru kilka różnych modeli 14-calowych matryc. Różnią się one rozdzielczością wyświetlanego obrazu oraz  obsługą funkcji dotykowej. Producent zaproponował również zróżnicowaną konfigurację urządzenia pod względem zastosowanych podzespołów. Lenovo ThinkPad T440  w zależności od indywidualnych potrzeb bądź oczekiwań użytkownika wyposażony może być w najwyższej jakości procesory Intel Core klasy i3, i5 i i7 z serii U oraz dyski twarde o zróżnicowanych parametrach, które dotyczą zarówno klasy SSD bądź HDD jak również pamięci RAM o różnej pojemności.

Ponieważ w przypadku mobilnych urządzeń biznesowych olbrzymią rolę odgrywa wydajność akumulatora tym razem producent zastosował niecodzienne rozwiązanie i wyposażył Lenovo ThinkPad T440 w dwie niezależne od siebie baterie. Jedna z nich ma  pojemności 24 Wh, o wmontowana jest w obudowę laptopa a druga o pojemności 48 Wh, znalazła swoje miejsce w tylnej części obudowy.