Lenovo ThinkPad T450s

Czy można nazwać laptop ThinkPad T450s od Lenovo (więcej pod linkiem) prestiżowym? Bez wątpienia tak. Świadczą o ty wszystkie cechy, które posiada sprzęt. Od obudowy komputera do zastosowanych rozwiązań, które wpływają na jakość jego pracy.  Lekka i smukła obudowa zbudowana jest aluminium i magnezu, zaś pokrywa ekranu została wzmocniona włóknem węglowym. Jest ona bardzo mobilna i wytrzymała (nie reaguje na nacisk).

Czy można nazwać laptop ThinkPad T450s od Lenovo prestiżowym? Bez wątpienia tak

fot. lenovo.com

Klasycznego a zarazem nowoczesnego wyglądu nie powstydzi się żaden przedsiębiorca. To co zasługuje na szczególną uwagę to z pewnością klawiatura.  Jest wodoodporna i ergonomiczna, posiada pełny zestaw klawiszy, które podczas pisania stwarzają bardzo dobre wrażenia. Specjalnie dla użytkowników korzystających z systemu Windows 8 zainstalowane wygodne przyciski multimedialne, diody LED stanu, możliwość blokady funkcji oraz natychmiastowy dostępem do otwartych aplikacji. Producent pomyślał również o jakości dźwięku i zainstalował dwa głośniki z technologią Dolby Home Theater i Advanced Audio. Dzięki takiemu rozwiązaniu dźwięk robi duże wrażenie. Kamera, która została tu umiejscowiona pozwoli na bezproblemowe korzystanie z programów typu Skype. Kamera internetowa HD 720p zapewnia doskonały obraz śledzenie twarzy oraz tłumienie dźwięku naciskania klawiszy sprawiają.

Jednak dobry wyświetlana grafika nie jest jedynie zasługą obecnej kamery. Głównym sprawcą wysokiej jakości obrazu jest 14 calowy wyświetlacz 1600 x 900 i 1920 x 1080 pikseli (131 lub 157 ppi), Full HD typu IPS, lub wyświetlacz HD+ oparty na technologii TN. Nie należy zapominać również o obecnym procesorze serii Intel Core Lenovo. Dzieki niemu ThinkPad T450s działa bardzo sprawnie i nigdy się nie zacina. Dodatkowo zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 5500, która sprosta każdej aplikacji graficznej. W sprzęcie zastosowano kilka rozwiązań, które mają ułatwić mobilną pracę. Należy do nich np. technologia Power Bridge, która polega na połączeniu wewnętrznej i zewnętrznej baterii, zapewniając elastyczność i maksymalny czas działania baterii. Warto zainteresować się tym modelem od Lenovo, gdyż posiada on o wiele więcej innowacyjnych rozwiązań.