Lenovo ThinkPad T480 – 32 GB pamięci RAM

Dziś testujemy ponownie laptopa Lenovo ThinkPad T480, jednak tym razem w nasze ręce dostała się jego najmocniejsza wersja (więcej tutaj). Model T480 jest znany jako jeden z najmocniejszych komputerów, które znajdują się w biznesowej serii ThinkPad, produkowanej przez Lenovo. Jednak jest on dostępny – jak większość laptopów Lenovo – w wielu wariantach i dziś właśnie sprawdzamy ten, który ma najlepsze parametry.

Procesor i pamięć RAM

Dziś testujemy ponownie laptopa Lenovo ThinkPad T480, jednak tym razem w nasze ręce dostała się jego najmocniejsza wersja

Autor zdjęcia: pixabay.com

Na początku sprawdzamy parametry techniczne komputera. Mamy tutaj procesor z rodziny Intel Core i7, konkretnie jest to model i7-8550U. Jego szybkość to 4.0 GHz, więc już na starcie widzimy, że jest mocno. Dodatkowo procesor ten posiada cztery rdzenie, więc nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że mocy na pewno mu nie zabraknie. Lenovo ThinkPad T480 ma jednak inną bardzo ważną zaletę. Jest to ilość pamięci RAM, której tutaj mamy aż 32 GB. Jest to największa ilość zainstalowanej pamięci, jaką dotychczas spotkaliśmy podczas testowania laptopów.

Wyświetlacz, dysk i pozostałe

W przypadku tego wariantu laptopa, jakiego dostaliśmy do testów, zainstalowano w nim dysk twardy standardowego typu (HDD, magnetyczny) o pojemności 1000 GB. To ogromna pojemność, jednak szkoda, że nie jest to typ SSD, ponieważ te są o wiele bezpieczniejsze i szybsze. Jednak producent wyposażył laptopa w tak zwany akcelerator systemu, czyli niewielki dysk SSD o pojemności 16 GB, na którym znajduje się plik wymiany, oraz ważne pliki systemowe, do których często są odwołania. Lenovo ThinkPad T480 ma wyświetlacz 14-calowy, który występuje w rozdzielczości Full HD.

Co warto jeszcze zaznaczyć, laptop ten ma dedykowaną kartę graficzną. Jest to NVIDIA GeForce MX150. Ma ona własne 2 GB pamięci wideo. Dzięki temu komputer ten będzie dobrym wyjściem dla grafików lub inżynierów, pracujących w środowisku aplikacji 3D.