Microsoft Surface 3 – mały, lecz mocny

Niewielki, ale doskonale wyposażony tablet dedykowany biznesmenom i wszystkim tym, którzy są ciągle w biegu. Microsoft Surface 3 swoim wyglądem absolutnie nie wyróżnia się z tłumu. Wygląda dokładnie tak, jak inne tablety. Posiada bardzo charakterystyczne linie i ładny, opływowy kształt. Jest urządzeniem kompaktowym, niewielkim i bardzo lekkim. Przekątna ekranu to zaledwie 10,1 cala, lecz sam ekran to materiał na inny artykuł. Skupmy się jednak na chwilę i na nim. Ekran posiada specjalną powłokę, która sprawia, że urządzenie jest bardzo odporne na uszkodzenia i zarysowania. Nawet, gdy Microsoft Surface 3 spadnie nam na ziemię, to nie powinno mu się nic stać. To efekt wtopienia ekranu pod poziom konstrukcji.

Microsoft Surface 3 to tablet, który powinien wzbudzić zainteresowanie

fot. microsoft.com

Takie zabezpieczenie ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy korzystamy z urządzenia w samolocie lub samochodzie. Gdy wypadnie nam z dłoni – nie ma prawa nic mu się stać. Skoro mowa o zabezpieczeniach, to nie wolno pominąć tematu szyfrowania danych. Surface 3 posiada specjalny system szyfrowania, który trzeba zablokować, by móc przeglądać pliki lub czytać emaile. Zabezpieczenie sprawdza się w przypadku sytuacji, gdy z naszego urządzenia korzysta lub ma zamiar korzystać osoba niepowołana. W niektórych wersjach zamiast szyfrowania jest czytnik linii papilarnych, więc przed zakupem użytkownik ma wybór najlepszego dla siebie systemu zabezpieczeń (więcej). Od wyglądu do zabezpieczeń – przechodzimy do podzespołów bazowych. Microsoft skorzystał z procesora Intel Atom – bardzo wydajnej magistrali, która doskonale się sprawdza w przypadku urządzeń mobilnych.

Karta graficzna to Intel Graphics – mimo, że zintegrowana, to jest bardzo wydajna i poradzi sobie z każdym dużym programem. Chwilkę czasu należy poświęcić pamięci operacyjnej RAM. Jest jej 4GB i wspiera pracę zarówno procesora, jak również karty graficznej. 4GB to wystarczająca ilość jak na tak niewielkie urządzenie. Producent zadbał także o miejsce do przechowywania danych. 128GB dysku twardego to spora ilość jak na tak małe urządzenie. Skoro jednak tablet ma służyć do pracy w biegu, to zapewne użytkownik dobrze wykorzysta całą dostępną przestrzeń na dysku twardym.

Dysk jest hybrydowy, co wpływa na cenę końcową urządzenia. Microsoft Surface 3 to tablet, który powinien wzbudzić zainteresowanie. Jest niewielki, kompaktowy i doskonale sobie poradzi w każdych warunkach atmosferycznych. Jeden z najlepszych tabletów firmy Microsoft.