Mocarz wśród laptopów – Dell Precision M6800

Firma Dell wypuściła na rynek przenośne studio pracy, laptopa o nazwie Precision M6800. Jest to komputer z najwyższej półki cenowej i jakościowej. Przeznaczony do profesjonalistów którzy potrzebują najlepszych osiągów procesora, karty graficznej i pamięci podręcznej. Sam jego wygląd budzi podziw. Obudowa zbudowana jest ze stopu aluminium i magnezu, który był poddawany testom MIL-STD 810G, który gwarantuje dużą wytrzymałość i stabilność komputera.

Firma Dell wypuściła na rynek przenośne studio pracy, laptopa o nazwie Precision M6800

fot. kuzniewski.pl

W swoim wyposażeniu Dell Precision M6800 posiada aż cztery szybkie porty USB w wersji 3.0, napęd optyczny, czytnik kart pamięci, kieszeń na dysk SATA i kilka innych złączy które z pewnością przydadzą się niejednemu grafikowi czy architektowi.

Ten model laptopa możemy kupić z trzema różnymi rodzajami matrycy. Do wybory mamy wyświetlacz HD+ który może nam zaoferować rozdzielczość 1600 x 900 px. Dla klientów którzy chcą jeszcze większej jakości Dell przygotował również matrycę Full HD o rozdzielczości maksymalnej 1920 x 1080 px lub matrycę Full HD z ekranem dotykowym.

Luminacja jest na tyle duża że można korzystać z laptopa pod gołym niebem, jednak należy unikać sytuacji w której ekran jest zwrócony przodem do słońca, ponieważ wyświetlane treści znacznie tracą na jakości. Kąty widzenia pozwalają obserwować pracę komputera z boków, z góry i z dołu. W porównaniu ze zwykłymi matrycami TN, jakość jest naprawdę zniewalająca. Oglądając film w gronie znajomych, już nie zdarzy się sytuacja w której osoba siedząca na skraju będzie się uskarżała na niską jakość obrazu.

Dell Precision M6800 oferuje wysoką kulturę pracy (o czym również tutaj: http://www.notebookidlabiznesu.pl/dell-precision-m4800-elita-wsrod-stacji-roboczych/). Po pierwsze hałas jaki wydobywa się z tego laptopa, jest na tyle mały że nie powinien nikomu przeszkadzać, jednak w porównaniu z innymi modelami jest on głośniejszy. Jest to spowodowane tym, że bardzo efektywne podzespoły potrzebują solidnego chłodzenia. Oczywiście jeśli wykonujemy czynności które nie wymagają ogromnej pracy obliczeniowej procesora, to komputer jest praktycznie bezgłośny. Po drugie ciepło, nawet przy intensywnej pracy, nie jest zbyt duże, co sprawia że możemy pracować z tym laptopem na kolanach.