Nie idealny, ale już prawie – HP EliteBook 850

Model HP EliteBook 850 to jeden z produktów z biznesowej linii amerykańskiej firmy HP. Poza nią w swojej ofercie skierowane do klientów biznesowych ma także serię ProBook, i zaawansowane stacje robocze ZBook.

Model HP EliteBook 850 to jeden z produktów z biznesowej linii amerykańskiej firmy HP

fot. hp.com

Rozmiar tego biznesowego notebooka to 15,6 cala. Wbudowany modem 3G/LTE sprawi, że to niezawodne urządzenie podczas pracy w biurze i poza nim. Wystarczy włożyć kartę SIM z pakietem Internetu mobilnego, i w każdym miejscu można cieszyć się z dostępu do sieci. Obudowa tego modelu została wykonana z magnezu i aluminium. Sprawia to, że EliteBook 850 nie tylko wytrzymały ale także bardzo lekki.

Za płynną i stabilną pracę na najwyższym poziomie odpowiada niskonapięciowy procesory Intel. Dzięki nowoczesnej technologii takie procesory zużywają o wiele mniej baterii niż inne, dlatego użytkownicy mogą się cieszyć dłuższym czasem pracy bez ładowania. W kwestii kart graficznych możemy wybrać zintegrowaną kartę, lub dla najbardziej wymagających sięgnąć to inny rodzaj. Matryce dostępne są w dwóch wersjach – HD (1366 x 768) i Full HD (1920 x 1080) sprawiają, że każdy najdzie coś dla siebie.

Notebooki biznesowe charakteryzują się sporą możliwością konfiguracji. Oczywiście pod uwagę należy wziąć nasze potrzeby oraz kwotę, którą możemy przeznaczyć na sprzęt. Można dokupić stację dokującą, która świetnie się sprawdza podczas pracy w biurze. Przydatny okaże się także czytnik linii papilarnych – zabezpieczy przechowywane przez nas pliki. Model HP EliteBook 850 posiada także bogactwo złącz, dzięki którym z łatwością prześlemy dane na nośniki czy podepniemy się do rzutnika czy telewizora.

HP czyli Hewlett-Packard Company to amerykańska firma informatyczne, jedna z największych pod względem obrotów (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hewlett-Packard). Znana jest przede wszystkim z produkcji komputerów osobistych (PC, laptopy), serwerów, drukarek oraz świadczenia usług IT.