Niewielki laptop, który może zaskoczyć

To, w jakim stopniu technologia poszła do przodu chyba najlepiej obrazuje to, że dzisiaj po samym wyglądzie komputera ciężko jest wywnioskować czy jest to sprzęt mocny, czy przeciętny. Jeszcze kilka lat temu, kiedy widzieliśmy laptopa, mogliśmy wywnioskować czy ma dobre podzespoły i dużą moc obliczeniową. Mocne komputery były po prostu duże. Dzisiaj wszystko da się zminiaturyzować. Dzięki postępowi, mały komputer może być zarówno dobra opcją dla kogoś, kto pracuje w różnych miejscach  jak i dla kogoś, kto potrzebuje ogromnej mocy obliczeniowej. Wydajne komputery są na porządku dziennym. Świetnym przykładem postępu w tej dziedzinie jest Lenovo ThinkBook 14. Ten nowy laptop Lenovo pokazuje jak wiele można zamknąć w stosunkowo małe obudowie. Pozostali producenci, chociaż również mają wiele ciekawych modeli, z pewnością z zazdrością patrzą na ten model.

Wszystko, czego potrzeba

To, w jakim stopniu technologia poszła do przodu chyba najlepiej obrazuje to, że dzisiaj po samym wyglądzie komputera ciężko jest wywnioskować czy jest to sprzęt mocny, czy przeciętny

Lenovo ThinkBook 14 jako ThinkBook jest jednym ze szczególnych sprzętów, bowiem producent odszedł tutaj od klasycznej czarnej kolorystyki. Możemy więc cieszyć się (zdaniem niektórych) ładniejszym laptopem. 14 calowa matryca to doskonały rozmiar dla kogoś, kto nie umie zdecydować się pomiędzy mobilnością, a komfortem pracy na dużym ekranie. Praktyka pokazuje, że jest 13 calowe komputery potrafią zaspokoić potrzeby większości osób, lecz dodatkowy cal sprawia, że pracuje się jeszcze przyjemniej. Komputer jest wyposażony w pokaźną liczbę złącz, przez co praca na nim jest  o wiele wygodniejsza, niż w przypadku innych sprzętów.

Lenovo wybrało do tego modelu procesor Intel Core i5. Pamięć RAM to odpowiednio 8, 16 i 24 GB. Dzięki temu wachlarz zastosowania sprzętu jest naprawdę szeroki. Pamięć masowa może mieć nawet 2TB, co też jest pokaźną wielkością. Lenovo ThinkBook 14 to naprawdę dobry, niewielki komputer, który może zawstydzić o wiele większe komputery.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com