Nowoczesne laptopy Dell

Marka Dell coraz częściej kojarzona jest już nie tylko z najwyższej jakości stacjonarnych stacji roboczych ale również z mobilnych laptopów. Laptopy Dell dzięki ogromnej funkcjonalności, wydajności oraz wytrzymałości należą do biznesowej klasy sprzętu komputerowego, który przede wszystkim dedykowany jest do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych. Ze względu na swoje właściwości oraz atrakcyjną cenę laptopy Dell należą do cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku urządzeń mobilnych i zajmują wysokie lokaty sprzętu klasy biznesowej.

Marka Dell coraz częściej kojarzona jest już nie tylko z najwyższej jakości stacjonarnych stacji roboczych ale również z mobilnych laptopów

fot. dell.com

Przeglądając dostępne w aktualnej sprzedaży laptopy Dell warto zwrócić uwagę miedzy innymi na model Vostro 3450. Producent doskonale orientując się  w potrzebach współczesnego rynku tym razem zaproponował urządzenie wyposażone w kartę grafiki Radeon 6630M czym zjednał sobie rzeszę wielu użytkowników.

Dell Vostro 3450 podobnie jak pozostałe mobilne laptopy Dell skonstruowany został w podobnej, dość eleganckiej i wpisującej się we współczesne czasy stylistyce, wytrzymałej na wstrząsy i uderzenia obudowy. Jak na zaledwie czternastu calowe urządzenie znaleźć w nim można dość dużo przydatnych w codziennej obsłudze portów peryferyjnych. Użytkownik w razie potrzeby może skorzystać ze złącza VGA i HDMI, portów USB o standardzie 2,0/eSATA i 3,0, czytnika kart, gniazd audio, RJ-45 oraz gniazda ExpressCard. Podobnie jak pozostałe laptopy Dell z wersji Vostro omawiany model posiada podświetlaną klawiaturę wyposażoną w funkcję uśpienia podświetlenia w przypadku przerwy w obsłudze urządzenia. Dell Vostro 3450 posiada dość spory panel dotykowy o chropowatej powierzchni  co znacznie ułatwia obsługę oraz sterowanie urządzeniem. W większości przypadków laptopy Dell klasy biznesowej posiadają matowe monitory, dzięki którym nawet długotrwale korzystanie z urządzenia nie męczy wzroku. W modelu Dell Vostro 3450 zastosowanie znalazła również matowa matryca podświetlana diodami LED o rozdzielczości 1366×768 pikseli.

Tak samo jak pozostałe laptopy Dell omawiany model wyposażony został w najwyższej jakości procesor Intel Core. Zastosowany w urządzeniu procesor i5-2410M charakteryzuje się taktowaniem o wartości 2,3 GHz co gwarantuje użytkownikowi bardzo szybkie wykonywanie operacji. Producent zaproponował dodatkowo technologię Turbo Bost 2,0 co w efekcie zwiększa taktowanie procesora nawet do 2,9 GHz (więcej: http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/turbo-boost/turbo-boost-technology.html). Vostro 3450 posiada zintegrowany z procesorem układ graficzny HD Graphics 3000, którego zaletą jest niskie zużycie energii oraz  niezależną kartę grafiki AMD Radeon HD 66300M.

Priorytetem dla producenta w modelach urządzeń mobilnych stał się przemyślany wybór wydajnych akumulatorów. Tak samo jak wszystkie laptopy Dell należące do klasy biznesowej również model Vostro 3450 wyposażony jest w wysokiej jakości baterię, która pozwala na długi czas korzystania z urządzenia bez konieczności podłączania go do stałego źródła energii.

Ze względu na swoją funkcjonalność oraz wydajność Dell Vostro 3450 spokojnie zasila szeregi laptopów biznesowych i bardzo dobrze sprawdza się podczas pracy w ciągle zmieniających się warunkach środowiska biznesowego.