ProBook 640 – idealny laptop biznesowy

ProBook 640 to laptop biznesowy przeznaczony zarówno do pracy w biurze, jak i pracy mobilnej. Już na pierwszy rzut oka widać, że został stworzony z myślą o podróżowaniu. Jest lekki, smukły i wytrzymały.

ProBook 640 to laptop biznesowy przeznaczony zarówno do pracy w biurze, jak i pracy mobilnej

fot. hp.com

Obudowa komputera posiada aluminiowy pulpit i plastikowy spód. Pokrywa została wykonana z bardzo przyjemnego, przypominającego gumę materiału, który się nie rysuje i nie zostawia nieestetycznych odcisków palców. Jedynym mankamentem wydaje się zastosowanie plastikowej obudowy zawiasów. Touchpad podobnie jak w modelu ProBook 400 jest wygodny w użytkowaniu, mimo, że w całości został wykonany z plastiku. Za dużą zaletę komputera na pewno trzeba uznać bardzo łatwy dostęp do podzespołów oraz możliwość wyczyszczenia wiatraka – procesor nie jest przylutowany. Na pochwałę zasługuje także funkcjonalna klawiatura, która się nie ugina i posiada wyraźny skok. Jej klawisze są płaskie, zrównane z powierzchnią pulpitu roboczego. W tym wypadku strzałki nie są odseparowane od reszty klawiszy, niestety klawiatura nie jest podświetlana.  Ponieważ jest to komputer biznesowy służy głównie do wykonywania zadań biurowych, nie będzie odpowiedni do gier czy aplikacji graficznych. Laptop HP ProBook 640 wyposażony jest w matrycę HD+ CMN14A3 o rozdzielczości 1600 x 900 pikseli (więcej informacji: http://www.notebookidlabiznesu.pl/dobry-ale-czy-nie-za-drogi-hp-probook-640/). Kąt widzenia nie jest najgorszy, jednak kolory nie są odpowiednio nasycone. Ich jasność jest słaba, a czarny kolor jest zdecydowanie za jasny. Kolejny element to głośniki, które są dobrej jakości, jednak nie odbiegają dużo standardem od większości modeli zamontowanych w laptopach biznesowych. Konstruktorzy postarali się za to o odpowiednie, praktyczne rozmieszczenie portów. Komputer posiada między innymi złącza DisplayPort, VGA, cztery USB 3.0 oraz stację dokującą.

Sercem ProBooka 640 jest wydajny procesor Intel Core i5 4200M zintegrowany z układem graficznym Intel HD 4600, dyskiem produkcji Hitachi o pojemności 500 GB oraz 8 GB pamięci RAM typu DDR3. Jeżeli chodzi o system chłodzenia, można być zadowolonym. Nawet podczas pełnego obciążenia temperatura komputera nie przekracza 35°C. Jego czas pracy podczas korzystania z Internetu przez Wi-Fi wynosi około 4:43 h, czyli nie dużo.

Chociaż to laptop przeznaczony do pracy, tak, więc zwracamy głównie uwagę na podzespoły nie można zapominać również o matrycy, która także wpływa na komfort użytkowania. To chyba jedyna wada tego laptopa. Ekran ProBooka 640 ma wąskie kąty widzenia, a obraz jest zaniebieszczony. Poza tym trudno mu cokolwiek zarzucić, będzie dobrym wyborem, jeżeli szukamy wygodnego, lekkiego laptopa do pracy mobilnej.