Przegląd laptopów za 4 tysiące złotych – Dell Latitude 3490

Sprawdzamy dzisiaj laptopy, które możemy mieć już za cztery tysiące złotych, lub w okolicach tej sumy. Na pewno w oczy rzuca się nam tutaj Dell Latitude 3490, który kosztuje właśnie coś koło tego (więcej). Sprawdzimy co za takie pieniądze możemy otrzymać i czy warto kupić sobie takiego laptopa.

Szybkość działania

Dell Latitude 3490 ma zamontowane 8 GB pamięci RAM, jednak producent postanowił dać nam tutaj duże pole do popisu jeśli chodzi o rozszerzenia

Autor zdjęcia: dell.com

Na początku spojrzymy na to, jak wygląda kwestia pamięci oraz procesora. Mamy tu więc do czynienia ze znanym wszystkim procesorom z linii Intel Core i5. Model procesora to i5-8250U, którego prędkość wynosi 3.4 GHz. W trybie oszczędnego gospodarowania mocą szybkość spada do 1.6 GHz, dzięki czemu możemy dłużej pracować na baterii. Dell Latitude 3490 ma zamontowane 8 GB pamięci RAM, jednak producent postanowił dać nam tutaj duże pole do popisu jeśli chodzi o rozszerzenia. Otóż w przyszłości, gdyby pamięci operacyjnej nam zabrakło, możemy rozszerzyć ją aż do 32 GB, zamiast wymieniać cały laptop. To się na pewno chwali.

Wygląd i wyświetlacz

Laptop ma czarną obudowę, natomiast ekran jest 14-calowy. Powoduje to, że urządzenie nie ma dużych wymiarów, spokojnie zmieścimy go do małego plecaka. Najdłuższy bok ma 34 cm. Waga również jest niska, bo to tylko 1.72 kg. Nie będzie problemu by się z tym laptopem gdzieś przemieszczać. Wyświetlacz potrafi pokazać nam obraz Full HD, co również bardzo się chwali. Dell Latitude 3490 posiada zintegrowaną kartę grafiki Intel UHD Graphics 620, która jednak powinna starczyć do większości zastosowań. Z ciekawych rzeczy mamy jeszcze podświetlaną klawiaturę.

Laptop posiada 3 lata gwarancji i trafia do nas z już zainstalowanym systemem Microsoft Windows 10 Pro 64-Bit. Na pewno z tej wersji systemu będą zadowoleni użytkownicy firmowi i biznesowy, z resztą właśnie do tej grupy adresowane jest urządzenie, jak i cała seria laptopów Latitude od firmy Dell.