Wielofunkcyjny MSI Prestige PE60

MSI Prestige PE60 to wydajny notebook biznesowy o solidnej konstrukcji. Obudowę modelu PE60 wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, powierzchnie komputera są aluminiowe, omają chropowatą fakturę, dzięki temu sprzęt jest dużo bardziej odporny na zabrudzenia oraz wszelkiego rodzaju zarysowania, a także uszkodzenia mechaniczne. Ekran jest stabilny, dzięki trwałym zawiasom, cała konstrukcja wygląda bardzo solidne, ale nie masywnie. Laptop jest elegancki, dlatego świetnie sprawdzi się podczas spotkań biznesowych, jak i do pracy w biurze.

MSI Prestige PE60 to wydajny notebook biznesowy o solidnej konstrukcji

fot. msi.com

Pokrywa komputera reaguje podczas większego nacisku, jednak nie ma to większego wpływu na komfort jego użytkowania. Do wad obudowy trzeba zaliczyć brak klapki serwisowej, co znacznie utrudnia dostęp do podzespołów. Gdy będziemy chcieli wymienić albo dodać nowe podzespołu lub wyczyścić wiatrak, niestety będziemy musieli trochę się namęczyć. MSI Prestige PE60 współpracuje z wydajnym procesorem Intel i7-4720HQ oraz układem graficzny Nvidia GeForce GTX 950M. Producent zaopatrzył go w matrycę typu IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, mini DisplayPort i dwa gniazda audio, a także wbudowany napęd optyczny.

Jakość obrazu jest zadowalająca, w zasadzie nie można powiedzieć nic złego zarówno o kontrastach, kątach widzenia, jak i odwzorowaniach kolorów.  Laptop z podstawowym wyposażeniem posiada dysk HDD o pojemności 1TB, 12GB pamięci RAM, oraz napęd DVD typu Super Multi Drive. Do zalet Prestige PE60 na pewno trzeba zaliczyć bardzo wygodną klawiaturę z trzema poziomami podświetlenia. Jej klawisze są duże i płaskie, zmniejszono za to blok numeryczny. Drugim udogodnieniem jest matowy ekran, który umożliwia pracę na świeżym powietrzu i nie męczy oczu. MSI Prestige PE60 jest dobrej jakości, wielozadaniowy laptop biznesowy (więcej: http://laptopy-notebooki.info/index.php/2016/05/14/msi-prestige-pe60-wydajny-laptop-z-doskonala-matryca/), charakteryzujący się niezwykłą wydajnością oraz zadowalającym czasem pracy akumulatora. Jeżeli szukamy komputera do pracy i do rozrywki, to odpowiedni model. PE60 umożliwia uruchomienie gier komputerowych na wysokich ustawieniach.