Wydawałoby się, że laptop, to laptop i na tym historia powinna się kończyć. W dobie piekielnie szybkiego rozwoju tych komputerów przenośnych mamy do czynienia z kategoriami laptopów. Wyróżniamy trzy podstawowe: laptopy do użytku codziennego, biznesu oraz gamingu. Za laptopy pierwszej kategorii zapłacimy do 2000 złotych, drugiej około 3500 – 5000 złotych, a trzeciej minimum 5000 złotych. Podział laptopów na kategorie ma sens, ponieważ klient po wejściu do sklepu bardzo szybko się zorientuje, czego naprawdę potrzebuje.
Fanaberia czy marketing?

fot. hp.com
Wypuszczenie na rynek laptopów biznesowych (skupiamy się teraz na słowie biznes) to ani fanaberia, ani tym bardziej zabieg marketingowy. Laptopy biznesowe mocno różnią się od pozostałych, ponieważ są bardzo dobrze wyposażone (prawie jak modele gamingowe), charakteryzują się długim czasem pracy na samej baterii i mają doskonałe zabezpieczenia. Porównując komputery dedykowane biznesowi do innych można dojść do wniosku, że 20% ich ceny to faktyczny koszt zainstalowania nowoczesnych zabezpieczeń.
Czym laptop biznesowy różni się od pozostałych?
Przede wszystkim zabezpieczeniami oraz multimedialnością. Biznesmen musi być gotowy do pracy w każdych warunkach, a swojego laptopa wykorzystuje do przedstawiania projektów oraz prezentacji. Podstawowe modele posiadają jedynie czytnik linii papilarnych, zaś te zaawansowane – oprócz czytnika, także systemy szyfrowania danych oraz nadajniki GPS. Komputery dedykowane biznesowi są zatem doskonale zabezpieczone, więc w przypadku kradzieży urządzenia nikt nie będzie w stanie skopiować danych.
Kolejną różnicą pomiędzy laptopem biznesowym a typowym jest wyposażenie wewnętrzne. Komputery do użytku codziennego nie mają wypasionych podzespołów bazowych, ponieważ mają pełnić rolę stanowiska do przeglądania Internetu i oglądania filmów. Laptopy biznesowe (takie jak te: http://laptopybiznesowe.com.pl/czy-tylko-intel-skylake-zmiany-w-laptopach-biznesowych/) zazwyczaj pracują na najnowszej generacji procesorach i kartach graficznych, a ponadto mają dużą ilość pamięci RAM. Komputery dla przedsiębiorców mają gwarantować płynną i stabilną pracę, dlatego jakość podzespołów bazowych jest w ich przypadku zdecydowanie najwyższa.
Jesteś biznesmenem? Powinieneś mieć laptopa!
Każdy przedsiębiorca powinien doglądać swojego interesu, dlatego posiadanie laptopa jest w zasadzie rzeczą obowiązkową. Decydując się na jego zakup warto zainteresować się niektórymi modelami takich firm jak Asus, Lenovo, HP, Apple oraz Fujitsu.